"SOKÓŁ"

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIKICH ZWIERZĄT

Pomóż utrzymać naszą stronę

logo_dotpay

Obserwacje PKiN

Kontakt do obserwatorów:
+48 722 592 176

Idź do...

Gniazdo sokoła: Warszawa PKiN - 2020

2 CD (2008)
Franek

8 K (2013)
Giga

FaniMani

Od teraz możesz nas wspierać przez serwis fanimani.pl Robiąc zakupy w wybranych sklepach internetowych możesz wsperać naszą organizację bez ponoszenia dodatowych kosztów.  

https://fanimani.pl/peregrinuspl/

KONKURS na pierwsze narodowe jajko u sokołów 2020

     Wzorem ubiegłego roku, jeden z naszych FalcoFanów - GRYF - wyraził chęć ufundowania nagrody w wysokości 100 USD za pierwsze narodowe jajko. Kto poda miejsce  oraz określi najdokładniej godzinę i datę pierwszego zniesionego jajka sokoła wędrownego na polskich podglądach on-line (np. Wałbrzych, 14 marca 2020, godz. 13:13) - wygra 100 USD. Swoje propozycje można podawać na forum w temacie Pierwsze narodowe jajko - 2020, gdzie znajdziemy również szczegóły dotyczące konkursu. 

Termin zgłaszania propozycji: pięć dni przed pierwszym jajkiem. Zgłoszenia złożone później nie będą brane pod uwagę.

Konkurs jest zorganizowany przez naszego forumowicza o nicku GRYF. Stowarzyszenie jest jedynie pośrednikiem konkursu.

    Życzymy miłej zabawy
Admin

Od ubiegłego roku to Urząd Skarbowy rozlicza za nas PIT. Teoretycznie nie musisz nic robić. My zachęcamy jednak, abyś wszedł na epit.podatki.gov.pl i wprowadził do swojego zeznania nr KRS 0000133612.

Twój 1% pomoże nam ratować jednego z najrzadszych gatunków ptaków w Polsce, którym jest sokół wędrowny. To między innymi dzięki Twojemu 1% od wielu lat przybywa sokołów w Polsce. To dzięki Twojemu 1% możemy na żywo podglądać życie sokołów on-line na naszych stronach webcam.peregrinus.pl. Wystarczy niewiele Twojego wysiłku, abyśmy mogli nadal oglądać te piękne ptaki.

PIT

Temperatura

 • PKiN - Temperatura wewnętrzna
  --
  --
 • PKiN - Temperatura zewnętrzna
  --
  --

Kto Online

Naszą witrynę przegląda teraz:
 • 25 użytkowników
 • 311 gości
Ostatnio w serwisie zarejestrowali się:

Po trzech latach przerwy gniazdo sokołów powróciło na PKiN.

Gniazdo otrzymało również nowy system podglądu. Zainstalowaliśmy w gnieździe i na zewnątrz aż 7 kamer. Udostępnianych będzie jedynie 3 lub 4. Będą się one zmieniać w zależności od tego, z których kamer będzie ciekawszy widok. Obraz ze wszystkich kamer będzie się nagrywał, nic więc nam nie ucieknie.

Podgląd został sfinansowany z funduszy unijnych.

Niezbędny jest jednak wkład własny wynoszący około 8 tys. zł. Brakuje nam około 1.000 zł. Liczymy, że uda nam się to uzbierać aby cieszyć się, mamy nadzieję, najciekawszym podglądem w Polsce.

Wsparcia możemy dokonać przez panel do wpłat umieszczony na naszej stronie albo bezpośrednio na nasze konto.

Ostatnio dodany wpis:
0

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości

PATRONAT

POLECAMY

logologologologologo

 EcoVITAY

<p> Książka pod redakcją Janusza Sielickiego i Tadeusza Mizery. Peregrine Falcon populations - status and perspectives in the 21st century (Populacje sokoła wędrownego: status i perspektywy w XXI wieku) to największe kompendium wiedzy na temat sokoła wędrownego w Europie. Bazą książki są prace przedstawione podczas II Międzynarodowej Konferencji nt. Sokoła Wędrownego, kt&oacute;ra odbyła się w dniach 19-23 września 2007 r. w Piotrowie k/Poznania. Książka zawiera materiały dotyczące kraj&oacute;w europejskich, takich jak: Armenia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Rosja (z częścią azjatycką), Rumunia, Ukraina, Węgry, Włochy, Wielka Brytania. Dodatkowo prezentuje prace z kraj&oacute;w z innych kontynent&oacute;w: Australii, Argentyny, Stan&oacute;w Zjednoczonych, RPA, Izraela, Indii, Malezji. Książka Peregrine Falcon populations - status and perspectives in the 21st century otrzymała pozytywne recenzje prof. Iana Newtona, prof. Toma Cade&#39;a i prof. Claytona M. White&#39;a.</p>

 

 

alt

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół"

oraz

alt

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki

ogłaszają II konkurs na

Imię dla młodego sokoła wędrownego
urodzonego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

ZAKOŃCZYLIŚMY GŁOSOWANIE NA IMIĘ DLA MŁODEGO SOKOŁA. ZWYCIĘZCĘ KONKURSU POZNAMY DOPIERO PO OBRĄCZKOWANIU MŁODEGO SOKOŁA, GDY BĘDZIEMY MOGLI ROZPOZNAĆ JEGO PŁEĆ.

Imiona pomagają nam zebrać:

alt alt

Warszawskie sokoły z Pałacu Kultury i Nauki już prawie mają swoje imiona. Obecnie głosujemy na najciekawsze propozycje. W gnieździe pojawił się nowy lokator - pisklę sokoła wędrownego, które wykluło się na oczach setek internautów. 

W związku z powyższym Zarząd Pałacu Kultury i Nauki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” ogłaszają drugi konkurs, tym razem na imię pisklęcia sokoła wędrownego z 45 piętra. Zachęcamy do odwiedzania sokołów pod adresem www.webcam.peregrinus.pl. Na stronach Pałacu (www.pkin.pl) i Stowarzyszenia (www.peregrinus.pl) znajdują się linki do formularza konkursowego.

Warszawskie sokoły już ponad 10 lat mieszkają w Pałacu Kultury i Nauki. Czas najwyższy nadać im imiona. Konkurs ogłoszony przez Zarząd PKiN i Stowarzyszenie „Sokół” odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz Warszawskim Ośrodkiem Telewizji Polskiej.

W pierwszym etapie (od 24 do 28 kwietnia) zbieramy propozycje imienia dla pisklęcia urodzonego na PKiN. By wziąć udział w Konkursie należy wypełnić formularz zgłoszenia imion, linki do niego znajdują się na  stronach PKiN i Stowarzyszenia „Sokół”. Zapraszamy do udziału w zabawie wszystkich miłośników warszawskich sokołów i Warszawy. Za tydzień komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Partnerów Konkursu wybierze najciekawsze propozycje. Spośród nich miłośnicy sokołów wybiorą alternatywne imiona spośród których znajdzie się imię pisklęcia.  Głosowanie odbywać się będzie od 30 kwietnia do 07 maja, na stronie Konkursu podamy link do ankiety. 

Zwycięskie imiona przyniosą ich autorom nagrody. Zarząd Pałacu podaruje im piękne statuetki pałacowe, a także gadżety i broszury o Pałacu, Stowarzyszenie „Sokół” kubki z sokołem oraz  komplet widokówek i naklejek, zaś Urząd Miasta St. Warszawy nagrody rzeczowe.

Organizatorzy Konkursu planują także nagrody pocieszenia dla tych, których propozycje zajmą zaszczytne drugie i trzecie miejsce.

Po zakończeniu obu konkursów zaprosimy autorów zwycięskich imion na uroczyste wręczenie nagród.

PKiN-głosowane na młodego samca-2009
Gniewko
532  28.2% [tally]
Huzar
522  27.6% [tally]
Ikar
160  8.5% [tally]
Popiel
135  7.1% [tally]
Promyk
105  5.6% [tally]
Zefir
84  4.4% [tally]
Lolek
74  3.9% [tally]
Lunar
65  3.4% [tally]
Pekin
61  3.2% [tally]
Pazur
58  3.1% [tally]
Neo
51  2.7% [tally]
Dziedzic
42  2.2% [tally]

Ilość głosujących  :  1889
Pierwszy głos  :  Środa, 29 Kwiecień 2009 20:53
Ostatni głos  :  Czwartek, 07 Maj 2009 18:56
PKiN-głosowane na młodą samicę-2009
Skierka
281  21.9% [tally]
Strzała
243  18.9% [tally]
Lotka
171  13.3% [tally]
Luna
159  12.4% [tally]
Gaja
96  7.5% [tally]
Pola
95  7.4% [tally]
Nike
88  6.8% [tally]
Zula
49  3.8% [tally]
Pekinka
37  2.9% [tally]
Neli
25  1.9% [tally]
Rzepicha
21  1.6% [tally]
Balsa
20  1.6% [tally]

Ilość głosujących  :  1285
Pierwszy głos  :  Środa, 29 Kwiecień 2009 20:54
Ostatni głos  :  Czwartek, 07 Maj 2009 18:56

REGULAMIN

 1. Organizatorem Konkursu są: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół" i Zarząd Pałacu Kultury i Nauki.
 2. Organizatorzy powołują komisję konkursową złożoną z przedstawicieli organizatorów oraz patronów i partnerów konkursu
 3. Konkurs odbywać się będzie etapami:
  - I etap - 24-28 kwietnia br. - zgłaszanie propozycji na imiona poprzez formularz na stronie konkursu
  - II etap -  wybór najciekawszych propozycji przez komisję
  - III etap - 30 kwietnia -07 maja br. - głosowanie na najciekawsze propozycje na stronie konkursu
 4. Ze względu na niemożność ustalenia teraz płci, bedziemy wybierać jednocześnie imię dla samca i dla samicy. Podczas obrączkowania pisklęcia ustalimy jego płeć co wyłoni jednocześnie ostatecznego zwyciężcę.
 5. Przy zgłoszeniu zwycięskiego imienia przez kilka osób, laureatem będzie osoba, która jako pierwsza przesłała propozycję imienia
 6. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu głosowania
 7. Wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji zorganizowanej przez organizatorów.
 8. Fundatorami nagród będą organizatorzy, partnerzy i patroni konkursu. Nagrody mogą ufundować również osoby prywatne lub firmy, które skontaktują się z organizatorami przed wręczeniem nagród