www.peregrinus.pl Schooling
·
FORUM serwisu peregrinus.pl umożliwia przesyłanie plików zdjęć, grafik i obrazów na swój serwer jako załączniki do postu. Trzy załączniki to max. Więcej nie można przesłać na serwer w ramach jednego postu - konfiguracja FORUM nie pozwoli (w/g Regulaminu tylko trzy zdjęcia na jeden post, więc ograniczenia konfiguracyjne umożliwiające przesłanie max. trzech załączników nie dziwią).
Maksymalne rozmiary załączników graficznych to: 200 kB (1200x800).
Ograniczenia rozdzielczości oznaczają, że FORUM będzie zmniejszać rozdzielczość grafik do ustalonych w konfiguracji w sposób automatyczny.
Jeśli Twoja fotka ważyła pierwotnie więcej niż 200kB i miała większą rozdzielczość niż dopuszczona przez konfigurację FORUM to po operacji zmniejszenia rozdzielczości mogą się zdarzyć dwie rzeczy:
1) Twoja fotka teraz ma mniej niż 200kB - FORUM ją dopuści.
2) Twoja fotka ma niestety w dalszym ciągu więcej niż 200 kB - FORUM ją odrzuci.

Musisz wiedzieć, że przechowywanie dużej ilości zdjęć na naszym serwerze wiąże się z kosztami. Zanim zdecydujesz się przesłać zdjęcia, oceń je. Wybierz naprawdę najlepsze sceny i ujęcia. Nie wstawiaj wszystkiego co masz.
Najlepsze wrażenie wywoła post, który ma niewiele zdjęć, ale za to naprawdę ciekawych i niepowtarzalnych.

#forum
·
Dzień dobry,

Numeracja postów w obrębie jednego tematu FORUM mówiąc oględnie jest bardzo umowna. Dotychczas stosowana metoda numerowała posty w zależności od ustawienia widoku FORUM (każdy ustawia je wg swojego upodobania we własnym profilu). Mogło to być mylące i mogło niepotrzebnie wprowadzać w błąd.

Chcąc wyeliminować te niedogodności wprowadzamy drobną zmianę: numeracja postów prezentowana w górnym prawym narożniku wpisu (obok daty, godziny) będzie miała charakter bezwzględny - będzie to rzeczywisty numer postu w ramach całego FORUM.

Jeszcze uwaga na temat hashtagów - służą one do szybkiego wyszukiwania i grupowania wpisów wynikających z treści konkretnego hashtaga. Kiepsko się to spisuje w "boksiku" jako oznaczenie numeru wpisów/postów FORUM.
Edit: Natomiast doskonale nadaje się do oznaczania gniazda w takich Wspólnych Grupach jak Warszawa czy Trójmiasto. Przykład stosowania: #pkin #kaweczyn #siekierki #reda #gdansk #lotos etc.
Sugestie i porady w tym zakresie można znaleźć w zakładce "O Grupie" poszczególnych Grup.
Szerzej na temat stosowania hashtagów może jeszcze innym razem.

Pozdrawiam,

Pamiętajcie o sokołach rozliczając podatki i przekazujcie swój procent na sokoły KRS0000133612
https://www.peregrinus.pl/pl/pomoc-sokolom/darowizna

#ogloszenie #forum #pomagam
·
#forum #ogloszenie #podsumowania2021

Informacja dla zainteresowanych Użytkowników FORUM

W dniu 31.12 tegoroczne sprawy będą przenoszone do archiwum, prosimy autorów, aby w miarę posiadanych możliwości zadbać o podsumowania zamykające założone przez siebie tematy.
Autorom, którzy planują sporządzać podsumowania w Nowym Roku rekomendujemy "zarezerwować" wpis z tegoroczną datą, jako oznaczenie dla moderacji, aby nie zamykać tematu po przeniesieniu go do archiwum.
Komunikacja online w trakcie wykonywania czynności będzie prowadzona w grupie ogólnej.
Pierwsze działania będą wykonywane 30 grudnia w godzinach popołudniowo-wieczornych.
·
#ogloszenie #forum

Jak już wcześniej pisaliśmy, zmieniamy zasady dotyczące tematyki FORUM. Porządkujemy również układ głównych sekcji i kategorii tam funkcjonujących.
"Dołek" zmienił nazwę na "Ogólne - FORUM". Przenieśliśmy tu "Sokoli - Hyde Park" oraz "Witamy nowych użytkowników Forum - Poznajmy się...".

Ważna informacja dla tych, którzy szlifują swoje umiejętności w "Strefie Testowej". Wątki i wpisy tam umieszczane będziemy chcieli regularnie usuwać. Admin zdecydował, że będziemy to robić po trzech miesiącach od ich dodania.
Wkrótce rozpoczniemy usuwanie najstarszych wpisów.

Przy okazji informacja o skończonym czasie życia powiadomień, wpisów na "boksiku", komentarzy i polubień.
Powiadomienia przechowujemy obecnie 21 dni kalendarzowych od daty ich dodania. Po tym okresie są automatycznie usuwane niezależnie czy zostały odczytane czy nie.
Wpisy, komentarze i polubienia będziemy chcieli automatycznie usuwać po trzech latach od ich dodania. Okres ten może być jednak skrócony ze względu na obciążenie i pojemność serwera.
·
#ogloszenie #forum

Od roku 2022 ograniczamy tematykę FORUM.
W tematach zagranicznych pozostają tylko sokoły, a w tematach krajowych tylko ptaki drapieżne.
Inne tematy po zatwierdzeniu przez moderatora.
·
#forum

FORUM zostało włączone.
W przypadku problemów z wyświetlaniem treści, proszę przeładować stronę (Ctrl + F5) i ewentualnie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.
Cały czas należy się liczyć z możliwymi przerwami w dostępie. Prace aktualizacyjne nadal trwają.
·
#ogloszenie #forum

W związku z planowanymi pracami serwisowymi nasza strona może być czasowo niedostępna.
Prace planowane są w okresie 18 - 28 listopada br.
W tym czasie może być ograniczony dostęp do całej strony lub tylko do jej niektórych elementów (w szczególności dotyczy to FORUM)