Pokaż:Wszystko
obecnie jest pustułka w Rościcach   podgląd  z Orange  https://player.syntion.pl/rosice1.html
38 Wyświetleń
38
Pojawił się w Rościcach, przelotem, na razie,  drugi sokół, nie nasz, z obrączkami. obrączka z kodem na prawej nodze  https://youtu.be/S7C4IQPCRL8?si=gTEeuyS24LfFy0Ef
42 Wyświetlenia
42
Mimi
A na obrączce duża pionowa litera C (ewentualnie O).
oczami.ptakow
Na lewej ma zieloną, czyli z lasu, na prawej srebrna z kodem, czyli Niemcy ( najpewniej ). Ptak tegoroczny patrząc po upierzeniu.
Gawi
Dzięki OP
Na razie jest tylko jeden w Rościcach, ale przyzwyczaja się do miejscówki  https://youtu.be/qm-EkVJk5PA?si=y3bX9BNJ6vILOHCV  Tam w pobliżu jest drugi maszt, tylko czyj on jest   https://zapodaj.net/plik-NekWAvulK3
38 Wyświetleń
38
Mimi
Ten drugi maszt należy do Play, stoi dosłownie przy samej szosie, nie ma o co kruszyć kopii. Za to w okolicy są lepiej usytuowane stacje bazowe pod kątem ewentualnego gniazda, niestety w bliskim sąsiedztwie gospodarstw.
Ponownie zawitał ten sam sokół w Rościcach, ostatnio był 20 września   https://youtu.be/lNfGZz62N6M?si=5e3vyUP8E7nmoc_X
44 Wyświetlenia
44
Ciuciek
ładna samica, podobna do paru samiczek po Iskierce
Gawi
Ciuciek
każdy ma prawo do swojego, ja jestem 90 pro pewny, że to samica ;p
Gawi
A tak odnośnie Rościc, i rybołowów, to są różne imiona. rezydentów b.o. Inne na czacie (Maszt i Rosa) i inne na fb KOO ( Maszcik i Rostka)
Gawi
Na czacie zaraz było pouczanie, nawet przez Moda, że nie ma Rostki, jest Rosa, a KOO się pomyliło
Ciuciek
a jedno nie jest zdrobnieniem drugich? ;p
Dzisiaj też zawitał sokół do Rościc
39 Wyświetleń
39
Kos
Kos
Ciekawe czy to ta sama para 🤔
fota Mimi

https://zapodaj.net/plik-7x2ufgojpQ
Gawi
W/g mnie , wczoraj i dzisiaj to ten sam osobnik. Dzisiaj ciokał na kogoś.
Kos
Kos
No to czekamy na drugiego do pary 😁
Gawi
Już mu powiedziałam, że w Zielonej Górze stoi nówka chata, to tylko 50km
Rybołowy z Rościc prawdopodobnie już odleciały 🤔 Niepokoi mnie, że sroki w pobliskim zagajniku się rozgościły 😒 W dodatku stadnie buszują w opuszczonym gnieździe. Nie wróży to dobrze przyszłemu lęgowi 😟
25 Wyświetleń
25
A w Rościcach są dwa pisklaki rybołowa.
27 Wyświetleń
27
Najlepiej na You Tubie na stronie KOO.  https://www.youtube.com/watch?v=gjC4HQta32A
niza
Można link do gniazda? Bo mi gdzieś umknęło.
Gawi
masz wszystko  https://player.syntion.pl/    jak strona padnie, będzie jak znalazł
Ktoś się orientuje czy w Rosicach są już pisklęta albo kiedy klucie?
20 Wyświetleń
20
127oskarALFA
W Nadleśnictwie Lipka są też  3 fajne pisklaki
Pojawiły się pisklaki
Czy są chętnie na temat dla rybołowów z Rościc na forum?
47 Wyświetleń
47