Wiem, ze to prawo natury - wygrywa silniejszy, ale ta sytuacja jest sprowokowana przez człowieka. To człowiek założył w bliskiej odległości dwa doskonałe miejsca do gniazdowania. Nie sądzę by w przyszłym roku było inaczej. Czy do drugiego gniazda muszą wprowadzić się sokoły i ma dojść pomiędzy nimi to śmiertelnych walk, żeby ktoś w końcu podjął decyzje by jedno z gniazd zlikwidować ?
Założył bo był raroróg. A teraz możemy dzięki temu dowiedzieć się więcej z obserwacji. To chyba o to chodzi w obserwacji. Jak zlikwidują gniazdo i kamery to sytuacja się nie zmieni i tak wygląda natura.
Uwielbiam patrzeć na nie jak przesiadują na kracie. kręcą tymi główkami i drą dzioba bo widzą coś czego my nie widzimy :D Wielka szkoda że w Głogowie nie ma takiego podglądu....