Pokaż:Wszystko
Wrocił jeden na daszek
26 Wyświetleń
26
Amika
To Dobrawa była. Długo siedziała na dachu.
Dobrawa na daszku budki z łupem
27 Wyświetleń
27
Amika
Zapraszała na śniadanie te latające, widać było dwa przeloty młodego ale chyba z lądowaniem jeszcze nie mają wprawy. Mama sama trochę pojadła na dachu i potem przeniosła się do budki. Karmiła tylko samiczkę, po namyśle dołączył do nic samczyk i jadł sam, całkiem spore kęsy sobie skubiąc. Młode odeszły od "stołu" i samica sporą resztę wyniosła.
Dwójka młodych odleciała 8:50 i 9:00. Został samczyk z 2 i samiczka🤔
25 Wyświetleń
25
21 Wyświetleń
21
Amika
Po 9-tej zastałam 2 młode, samiczkę i samca 2NX
17:56 - zguba wylądowała na dachu 😀Trochę kombinował jak zejść na podest i w końcu całkiem zgrabnie to się udało. Wcześniej było słychać pokrzykiwania.Teraz w kącie budki kości obskubuje
31 Wyświetleń
31
Amika
5 NX to kumpel lotnika. Razem szaleją na kracie i to właśnie on był obok gdy lotnik zniknął. Wzajemnie się podskubywali, siedząc na brzegu kraty (patrząc na kam1), wtedy podgląd stanął i lotnik zniknął, więc lot mógł być przypadkowy.
Amika
Młodzieńcy z Dobrej - pierwszy na kracie to 5NX, za nim lotnik 3NX i w progu siedzi pan czuprynka 2NX https://zapodaj.net/images/655fd9f58f63a.jpg
Amika
Ok 18;26  była dostawa, chyba ojciec przyniósł bo to było coś średniego, wielkości kosa/szpaka. Porwał lotnik i zawzięcie bronił przed innymi. Przyleciała samica, ale nr 5 (chyba) 2x ją przegonił.  Było przeciąganie się po budce, a przy tym wrzasku było co niemiara. Jeszcze teraz dojada w kącie.
..ja nie mam zazwyczaj podglądu z Dobrej ,więc dziękuję Amika za każde info z tego gniazda .😊
W Dobrej jeden właśnie " wybył" . Czy spadł, czy sam poleciał nie wiem. 3 dni pilnowania non stop i akurat w takim momencie kamery padły. Nie wiem czy to nawalił mój komputer, czy operator kamery, który chwilę później zaczął działać 😟 
Uzupełnienie - 3 NX zniknął pomiędzy 9:51 a 9:54
Wcześniej też obraz się zawieszał, ale wystarczyło przeskoczyć na sekundę na inną kamerkę i przekaz ruszał. Tyn razem nic nie działało, ani zmiana kamery ani odświeżanie. W takich chwilach, aż odechciewa się obserwowania
23 Wyświetlenia
23
Iwona65
Amika, znam ten ból
Gawi
positivum, może pomoże, bo na PGE Gdynia to już tylko coś mocniejszego,
Czy znane są imiona młodych?
22 Wyświetlenia
22
Dokładnie, dziękuję za informację.
Tutaj to pewnie nikt nie nada. Jak widać rezydenci od dwóch lat też oficjalnych imion nie mają.
Amika
Przez jakiś czas Emitel sam nadawał imiona, ale chyba ta "atrakcja" już im spowszedniała.
Poza tym, nie ma się co czarować, są GNIAZDA i gniazda.
W Dobrej obiad podano
33 Wyświetlenia
33
Na obiad był gołąb. Resztki wyniesione. Od wczoraj samca nie udało mi się wypatrzeć
45 Wyświetleń
45
Filmy z wizyty samca i późniejsze karmienie przez samicę już na forum https://www.peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/dobra/30993-sokol-wedrowny-dobra-emitel-2026?start=85#322877
54 Wyświetlenia
54
Daszka
3 dni temu na fb ktoś wstawiał też fotki skoro świt z dostarczenia jedzenia przez samca. Czyli 9DH obecny. Trochę😉. Może  robi na 2 gniazda?
Amika
Był tylko wpis tu na boksiku, fotek nie było. I w tym dniu właśnie samica ganiała intruza
Jedno z młodych tak dokuczało matce , że uciekła aż na kratę 😆🤣
39 Wyświetleń
39
42 Wyświetlenia
42
Lili
😉
monikam54
Czyli samiec  9DH 
Gdzie on się podziewa jak go nie ma 🫣
Karmienie
56 Wyświetleń
56
Niespodzianka sokół z obrączkami podrzucił pisklętom jedzenie
47 Wyświetleń
47
Lili
🤨
Iwona65
Wlałaś trochę nadziei
Amika
Nie wiem, przejrzę film może coś się da odczytać
Może samiec wrócił...
Nasz samiec?
Iwona65
Rezydent nie miał obrączek
Kos
Kos
Miał 9DH 😏
Iwona65
Racja
Zaglądam z doskoku, ale fonia cały czas włączona i od ponad 3,5 godziny nie ma samicy. Czy ktoś ją widział?
36 Wyświetleń
36
Amika
Uff, przyleciała. Nic nie przyniosła, zajrzała do dzieci i odleciała
Więcej